واکنش‌ها به رکورد کامنت امیرحسین مقصودلو؛
وقتی کلیک‌ها به سمت ابتذال حرکت می‌کنند
اگر بخواهیم درباره دنیای بعد از رسانه‌های نوین صحبت کنیم باید بگوییم بعد از سیاهی دیگر رنگی نیست و ما امروز به نابودی کامل روحی رسیده‌ایم. آن روحی که باید انسان‌ها را به هم پیوند دهد وجود ندارد.
مجید تفرشی، محقق و تاریخ‌نگار:
چالش امنیتی برای امنیتی‌نویسان
یک تاریخ نگار معتقد است برخی رسانه‌های اصولگرا در داخل کشور، در دفاع از گاندو، صریحا از جای خالی لوکاره در سپهر داستان‌نویسی و فیلمسازی با سوژه امنیتی- جاسوسی ایران سخن گفتند.
محمد بهشتی، تحلیلگر مسایل فرهنگی:
بازگشت لوح‌ها داریوش به ایران
یک تحلیگر مسایل فرهنگی می‌گوید من خیلی اهل مسائل سیاسی نیستم اما از جهت علمی اتفاق قابل ‌اعتنایی است که در دولت آقای روحانی افتاده و باید آن را دستاورد مهمی دانست که در این دولت تحقق پیدا کرده است.
پس از شکستن رکورد کامت در اینستاگرام:
پیام تتلیتی‌ها در تایید تتلو
تتلیتی‌ها یا همان هواداران امیر تتلو، این روزها حسابی همه تحلیل‌گران و ناظران اجتماعی ایران را انگشت به دهان گذاشته است. ۱۵ میلیون کامنت زیر یک پست اینستاگرامی تتلو، نشان داد تحولی عجیب در سپهر اجتماعی ایران در حال رخ دادن است.
بهترین فیلم‌های بیوگرافی شخصیت‌های سیاسی
هیجان سینما و سیاست
از زمانی که سینما پایه‌گذاری شد، یکی از محبوب‌ترین سوژه‌های فیلمسازان پرداختن به زندگینامه‌های سیاسی معرفی شد. نخستین فیلم‌های سیاسی در حقیقت ماشین‌های پروپاگاندای قدرتمند بودند، اما به تدریج و با بسط و توسعه تکنیک‌های هنری، المان‌های مختلفی به ساختار آن‌ها اضافه شد.
مدیرکل سابق سیاسی وزارت کشور:
توهین شفاف صدا و سیما به دولت
علی باقری معتقد است کسی که گفته رهبری با تشکیل شورای‏‌عالی هماهنگی اقتصادی موافق نبودند و علی‏رغم میل باطنی با آن موافقت کردند، در واقع دارد از رهبر معظم انقلاب نیت‌خوانی می‌کند.
حمیدرضا رئوفی، تحلیلگر مسایل آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش و زبان ملی
یک تحلیلگر مسایل آموزش و پرورش ممی‌گوید: طرح بسندگی زبان فارسی برای اجرای عدالت آموزشی و در این راستاست که بتوانیم فاصله بین این کودکان با دیگر هم سالان خود که بر زبان فارسی مسلط هستند ، کم کرده و این امکان در شرایط یکسان یادگیری و برای اجرای عدالت آموزشی برای همه نو آموزان بدو ورود به مدرسه فراهم شود.
مجید تفرشی تاریخ‌نگار:
دربی ۹۰ زیر سایه بی‌تدبیری مسوولان ورزش
یک تاریخ‌نگار نمعتقد است در جهان امروز فوتبال، امری به مراتب بالاتر از یک رخداد ساده ورزشی روزگذر است. ورزش به‌طور کلی و به‌خصوص فوتبال، بخشی از سیاست راهبردی ملی در جهت تحکیم منافع درازمدت کشور از طریق وحدت ملی است.
بهروز بهزادی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسایل سیاسی:
قلم «حسین الهامی» را بازخوانی کنیم
یک روزنامه‌نگار معتقد است حسین الهامی یکی از این همکاران بود، قلمی به‌ غایت شیرین داشت. زیبا می‌نوشت، مخالف شدید درازنویسی بود و در نوشتار دستور زبان فارسی – همانی که امروز بی‌فروغ شده است – را به کمال رعایت می‌کرد.
مفتون امینی درباره شعر و زندگی مهدی اخوان ثالث می‌گوید:
م.امید، مبارز درویش کردار
یکی از نزدیکان مرحوم اخوان می‌گوید: اخوان سیاسی بود اما امتیاز عمده او در این سیاسی بودن نبود. به نظرم بهترین تعبیر را محمد حقوقی از اخوان داشت. در دیدارهای عصر جمعه‌ای که بعد از انقلاب با حقوقی داشتیم در مورد اخوان هم حرف می‌زدیم.
وکیل دادگستری:
آزادی مطبوعات راه مبارزه با فساد را هموار می‌کند
یک وکیل دادگستری گفت: اولین و مهمترین اقدام در زمینه مبارزه با فساد، آزادی مطبوعات برای انتشار این موارد و مصونیت خبرنگاران از تعقیب و تهدید است.