رضا صالح، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:
رییس‌جمهور و خروج از چالش‌های‌‌‌ انتخابات
یک فعال سیاسی معتقد است مهم‌ترین کاری که رییس‌جمهور می‌تواند و باید انجام بدهد، این است که روح حاکم بر قانون اساسی را به اجرا دربیاورد و آن عبارت از فراهم کردن شرایط برای آزادی انتخاب مردم به دور از محدودیت‌هایی است که ارگان‌های مختلف ایجاد می‌کنند.
محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران:
قوه قضاییه در مورد عدم پیگیری پرونده عیسی شریفی توضیح دهد
عضو شورای شهر تهران می‌گوید: صحبت ما با آقای رئیسی و مجموعه همکاران ایشان در دستگاه قضائی این است که با توجه به تاخیر 30 ماهه صورت گرفته در اطلاع‌رسانی به افکار عمومی، شورای شهر و شهرداری به عنوان ذینفعان این پرونده، اقدام عاجلی را برای روشنگری ماجرا تدبیر کنند.
در گفت‌وگو با پرسشگری مطرح شد:
رییس‌جمهور وظایف شورای نگهبان را گوش‌زد کرد
نایب رییس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است رییس‌جمهور آنچه که ازشورای نگهبان توقع دارند و این توقع همه کاندیداهاست، به‌خصوص اینکه شورای نگهبان قانون را در مورد انتخابات اجرا کند، قانون در بحث بررسی صلاحیت‌ها ماده 128قانون انتخابات است.
قانون اساسی چه می‌گوید:
اختیارات رییس جمهور در اصل ۱۱۳
آیا نویسندگان قانون اساسی همین طوری و از روی سهوالقلم این اصل لغو را نوشته‌اند؟ چرا در بازنگری سال ۱۳۶۸ این اصل دوباره تصویب شد و بر مسئولیت اجرای قانون اساسی از سوی رئیس‌ جمهوری همچنان تأکید شد؟
عباس عبدی ، روزنامه نگار و تحلیلگر مسایل اجتماعی:
نگرانی از تولد آمدنیوز‌های جدید
«غرق شدن در موفقیت دستگیری مدیر آمدنیوز می‌تواند موجب بی‌توجهی به ریشه اصلی شکل‌گیری رسانه‌های تخریبی شود و اگر به این ریشه‌ها بی‌توجهی شود دیر یا زود با آمدنیوزهای گوناگون مواجه خواهیم شد و هنوز هم هستیم.»
چالش اصل ۱۱۳ قانون اساسی برای نهاد ریاست جمهوری
همه دعواها بر سر اصل ۱۱۳ قانون اساسی است. این اصل که روز ۲۳ مهر ۱۳۵۸ یعنی دقیقا ۴۰ سال قبل در چنین روزی به تصویب مجلس خبرگان قانون اساسی رسید.
عضو تیم دستگریری روح‌الله زم:
پوشش کار رسانه‌ای هدف اصلی دستگیری «زم» نبود
یکی از مسوولان طراحی و اجرای عملیات اخیر سازمان اطلاعات سپاه که طی آن «روح الله زم» سرشبکه جریان معاند «آمدنیوز» دستگیر شد، در گفتگویی ابعاد جدیدی از این اقدام اطلاعاتی کم سابقه را تشریح کرد.
محمد مهاجری، روزنامه‌نگار
نشست‌خبری رییس جمهور فرصتی برای شفافیت
اسحاق راستی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:
مزیت انتخابات آزاد و وظیفه شورای نگهبان
یک فعال سیاسی معتقد است جا دارد مسئولین انتخابات در این شرایط به مصالح نظام و مردم توجه کافی داشته باشند و خدای ناکرده طوری عمل نکنند که موجبات نامیدی اقشار مختلف مردم فراهم شود.
محمد عطریانفر فعال سیاسی اصلاح‌طلب:
با رفتارهای ایدئالیستی عرصه حضور در سیاست را تنگ‌تر نکنیم/رابطه اصلاح‌طلبان و شورای‌نگهبان نیاز به اعتمادسازی دارد
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران معتقد است ما باید هشیار باشیم و نگذاریم که به دلیل غیر واقع بینانه و فاصله‌گیری از واقعیت سیاسی و با نوعی از رفتار های ایدئالیستی عرصه سیاست برای حضور ما تنگ شود.
کاظم موسوی بجنوردی، فعال سیاسی:
مسوولیت در قبال کردها سوریه
یک تحلیلگر مسایل سیاسی معتقد است امروز کردهای سوریه بحق اعتقاد دارند که جهان آزاد و متمدن آنها را تنها گذاشته و اجازه داده است که مظلومانه و در جلوی چشم همه جهانیان قربانی داعش‌پروران و حامیان دیروز داعش شوند.