علی ربیعی، سخنگوی دولت در آستانه هفته دولت:
وحدت دولت‌ و ملت راه شکست دشمن
سخنگوی دولت معتقد است
عباس عبدی، تحلیلگر مسایل سیاسی:
فقدان ضمانت در برجام
عبدی معتقد است در هنگام تنظیم برجام چرا ضمانت اجرای آن را مورد توجه خود قرار ندادند؟ اگر قرار بود که وارد برجام شویم، باید فرض می‌کردیم که چنانچه طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد ما چه باید انجام دهیم.
غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب سازندگی:
باید مشخص شود اصلاحات چه می‌خواهد بکند
کرباسچی معتقد است اصلاحات یک سازماندهی جدی می‌خواهد که آن را تعریف کند. به این معنی که از اساس اصلاحات چیست‌؟ چه مفهومی را دنبال می‌کند‌؟ به دنبال اصلاح چه مواردی است‌؟
محمدرضا باهنر، سیاستمدار اصولگرا:
هرکس کاری می‌‌کند، توهم داریم که خودش را فروخته است
محمدرضا باهنر به لابی گری شناخته می‌شود. اگر چه در هفت مجلس بر کرسی نمایندگی تکیه زده اما در مجالس هفتم و هشتم و نهم بود که به چهره تأثیرگذار در تصویب لوایح و طرح‌ها و مهم‌تر از آن جلوگیری از استیضاح وزرا شهره شد.
فرماندار شیراز:
مهدی حاجتی سلب عضویت نشده است
فرماندار شیراز گفت: مطالبه افراد و جریانات سیاسی هوادار و یا مخالف «مهدی حاجتی» عضو غائب شورا و جانشین وی از فرمانداری باید اجرای قانون باشد.
محمود میرلوحی، عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاحات:
منتقدان شورای سیاستگذاری منتظر تغییرات باشند
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طبان درباره انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد این شورا گفت: کسی نمی گوید این شورا ایده‌آل است اما فعلا تا انتخابات مجلس ساختار مناسبی است، باید نواقص آن را رفع کرد و دوستان اگر نسخه بدیلی دارند ارائه دهند.
محسن رهامی،عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان:
صف‌آرایی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مشخص نیست
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه جریان مستقل حاصل ریزش و انشعاب از دو جریان اصلی کشور است، گفت: جریان مستقل به عنوان جریان سیاسی سوم در برخی موارد به اصلاح‌طلبان نزدیک می شود و در موارد دیگر به اصولگرایان، اما حرکت کلی آنها به اصولگرایان نزدیک‌تر است.
محمد کاظمی، نماینده مجلس شورای اسلامی:
تاملی بر انتخابات پیش‌رو
یک نماینده مجلس معتقد است مردم کشور خود را دوست دارند و تحت هیچ شرایطی کوچک‌ترین خدشه به آن را نمی‌پذیرند، برای آنها باید ثابت شود که با شرکت در انتخابات، سدی عظیم در مقابل هجوم بیگانگان به وجود می‌آید.
بهرام پارسایی، نماینده مجلس شورای اسلامی:
صلح با جهان به پشتوانه رای مردم
یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقد است قطعا‌ افرادی که رای مردم را برنمی‌تابند و می‌خواهند مردم را از اصول دموکراسی و صندوق رای ناامید کنند، به فضای غبار آلود دامن می‌زنند.
نایب رییس فراکسیون امید مجلس مطرح کرد:
ائتلاف اصلاح‌طلبان و اصولگراها در انتخابات ۹۸
محمدرضا تابش معتقد است ائتلافی عمل کردن در انتخابات آینده و ائتلاف بین اصول‌گرایان و اصلاح طلبان ضرورت دارد.
عمادالدین باقی:
به‌جای فرار از خانه ترجیح می‌دهم در ایران بمانم
یک فعال سیاسی معتقد است وقتی ایران را ترک کنم، مردم خواهند گفت اینها دغدغه آزادی و سعادت مردم را ندارند و همه حرف‌ها برای گرین‌کارت بود و برای این بود که بتوانند پذیرشی به دست آورند.