رسالت قربانیان تروریسم در دوری از خشونت و ترویج صلح عادلانه
از آنجایی که جنگ در اذهان بشر ساخته و آغاز می شود، گرایش به صلح و پرهیز از خشونت نیز باید در اذهان بشر ساخته شود.
تحقق موقعیت ذهنیت و نگرش ایده‌آل «روح قانون» در اخلاق مردم
در بیشتر مقررات و قوانین عادلانه‌ حاکم بر فضای سیاسی و اجتماعی کشورها و جوامع، روح اصلاح‌گرانه نسبتا مشترکی وجود دارد که شناخت آن مستلزم دقت در ابزارها، اغراض و اهداف قانون در برابر چگونگی حل ناسازگاری‌ها و گونه‌های مختلف دعاوی میان مردم است.
مشکلات بیمه ای کارگران روزمزد
کارگرهای ساختمانی روزمزد هستند و یکی از خلاءهای قانونی این است که برای کارگر روزمزد الزامی برای بیمه کردن وجود ندارد.
‌ضرورت شفافیت عملی دراعلام نظرشورای نگهبان
در حالی که بحث از نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس یازدهم، به یکی از موضوعات موردبحث رسانه‌ها و فضای سیاسی کشور تبدیل شده است، به نظر می‌رسد عدم‌حضور شهروندان در انتخابات گزینه مناسبی نیست چراکه به هر حال تنها راه طرح مطالبات شهروندان، همین حضور پای صندوق‌ها است،
کاهش قیمت ها و ضرورت توجه به متغیرهای اجتماعی
با تشدید تحریم‌ها، جلوگیری از فروش نفت و جنگ همه‌جانبه روانی- رسانه‏ای علیه کشور از یک‏سو و مشکلات دیرپای ساختار اقتصادی کشور از جمله: تکیه بیش از حد به نفت، مشکلات در تولید، امور بانکی و... از سوی دیگر در مدت کوتاهی قیمت دلار به عنوان یک ارز جهانی با رشدی چند صد درصدی مواجه شد.
عباس عبدی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسایل سیاسی:
وضعیت جامعه و اقدامات دولت
یک تحلیلگر مسایل سیاسی معتقد است پدیده رو به رشدی به نام اعتیاد و سرقت در بین افراد جامعه وجود دارد که مساله فردی نیست، بلکه «امر یا واقعیت اجتماعی» است.
بهروز بنیادی، نماینده مجلس شورای اسلامی:
دولت و چالش شفافیت در حوزه دارو
یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است همه دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی و... باید بپذیرند که به سامانه جامع تجارت متصل شوند.
فروشندگانی که «تجارتِ معنویت» به‌راه می‌اندازند
بارها پیش ‌می‌آید که در جستجوی چیزی هستیم، ولی چیز دیگری را با آن اشتباه می‌گیریم.
کم‌کاری رسانه ملی در ترویج فرهنگ ترافیک
با عنایت به افزایش هزینه ها در بخش های مختلف اعم از تولید و بالاخص پخش و عدم امکان تامین هزینه‌های پخش از سوی پلیس در حال حاضر جای خالی این برنامه‌ها در رسانه ملی به شدت احساس می‌گردد.
محمدرضا وکیلیان، مدیر دفتر پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور:
موتورسواری دختران نیاز به قانون دارد
مدیر دفتر پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور حقوق شهروندی زنان معتقد است امید می‌رود حقوق شهروندی که متعلق به همه آحاد مردم است مورد توجه و توافق همگان قرار گیرد.
وزیر علوم:
۲ رییس دانشگاه اخراج شدند
منصور غلامی درباره حکم دیوان عدالت اداری در مورد بورسیه‌ها و انفصال از خدمت روسای دانشگاه های تربیت مدرس و کاشان توضیحاتی ارائه کرد.