محمدعلی دستمالی، تحلیلگر مسایل بین‌الملل:
ابهام استراتژیک آمریکا در قبال کردهای سوریه
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است تجمع اعتراض‌آمیز کردها در چند شهر و همچنین در برابر سفارت ترکیه در تهران و ماجرای تنش فوتبالیست‌ها، نشان داد که نمی‌توان به سادگی از کنار چنین موضوعاتی گذشت و این حوزه نیاز به تأمل جدی دارد.
مجید تفرشی، تحلیلگر مسایل بریتانیا:
کابوس برگزیت برای بریتانیا ادامه دارد
یک تحلیلکر مسایل بین‌الملل معتقد است وضعیت کنونی و آینده بریتانیا طی ماه‌های آینده همچنان تیره و مبهم باقی خواهد ماند و با بی‌تصمیمی به پایان نخواهد رسید.
چالش جدید حکومت سعودی؛
جنجال زنان عربستان با سوزاندن برقه
دادستانی کل عربستان اعلام کرد، یکی از فعالان توییتری را برای انجام تحقیقات ازبابت برهم زدن "نظم عمومی" در اشاره به درخواست این فعال از زنان سعودی برای آتش زدن و سوزاندن برقع‌هایشان احضار کرده است.
علی‌اصغر زرگر، تحلیلگر مسایل بین الملل:
تاثیرات سفر پوتین به‌حوزه خلیج‌فارس
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است روسیه در پیگیری اهداف منافع ملی‌اش در سیاست خارجی ملاحظات امنیتی و اقتصادی خاص اروپایی خود را دارد و لذا چنانچه در بخشی از سیاست خارجی وابستگی به روسیه ایجاد شود.
فریدون مجلسی، تحلیلگر مسایل بین‌الملل:
ترامپ، پدیده ناموزون آمریکا است
یککارشناس مسایل بین‌الملل معتقد است بسیاری از تصمیمات ترامپ توسط وزرای خارجه و فرماندهان نظامی که آنها را کنار گذاشت، اجرا نشده، به دلیل آنکه دستوراتی غیر مسئولانه بوده و نمی‌توانند چنین فردی را تحمل کنند.
امیرعلی ابوالفتح، کارشناس حوزه بین‌الملل در گفت‌وگو با پرسشگری:
کنار گذاشتن ترامپ از ریاست جمهوری به‌نفع ایران نیست
یککارشناس مسایل بین‌الملل معتقد است آقای ترامپ و هواداران او معتقدند این اقدام دموکرات‌ها، اتفاقا باعث پیروزی ترامپ در انتخابات می‌شود. چراکه در بین حامیان آقای ترامپ، به خصوص دست راستیان و محافظه‌کاران، این نوع انتقام‌گیری از شکست انتخابات سال 2016 است.
معاون سابق آسیا اقیانوسیه وزارت خارجه:
سعودی‌ها فکر می‌کنند در مذاکره از پیش بازنده هستند
دیپلمات پیشین کشورمان معتقد است سعودی بواسطه این که خادم اماکن متبرکه مسلمانان است، همیشه می خواهد ژست برتری خود را داشته باشد و در این شرایط بخصوص اکنون که دریمن زمین گیرشده است شاید فکر می کند در مذاکره نمی تواند برنده مذاکره باشد.
نوذر شفیعی، تحلیلگر مسایل بین‌الملل:
پوتین به دنبال جانشینی ترامپ
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است روسیه حاضر به واگذاری S400 به ایران نیست. اما این سامانه را به ترکیه و عربستان می‌دهد. دلیل این امر به وابستگی و قدرت انتخاب ما برمی‌گردد. برای همین باید به سمت تقویت تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی‌مان بپردازیم.
علی بیگدلی، تحلیلگر مسایل بین‌الملل:
اهمیت سفر نخست وزیر پاکستان
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است عمران‌خان که می‌خواهد در دوره بعد هم در پست نخست‌وزیری موفق باشد، نقش‌آفرینی در نزدیک کردن دو قدرت برایش امتیاز بالایی محسوب می‌شود.
جعفر گلابی، روزنامه‌نگار:
نشانه‌های خروج آمریکا از خاورمیانه
یک روزنامه‌نگار معتقد است اگر در این مقطع هزینه اتکا به بیگانگان را پرداخت نکنند نباید تردید داشته باشند که دیر یا زود تاوان پشت کردن به ملت خود و اقبال به امثال آمریکا و عربستان را خواهند داد
امیر موسوی، کارشناس مسائل استراتژیک:
پاکستان میانجی‌گر معتمد منطقه
یک کارشناس مسائل استراتژیک معتقد است عمران خان در حالی به ایران سفر کرده است که دولت او کوشیده در مواجهه با صف آرایی کشورها در مقابل یکدیگر سیاست مستقلی در پیش گیرد.