صباح زنگنه، کارشناس مسایل بین الملل:
چاره حل بحران یمن
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است ایران به عنوان کشوری که ابتکار برگزاری چنین نشستی را مطرح کرده و از ورود کشورهای اروپایی برای برگزاری چنین نشستی و مذاکره با نمایندگان انصارالله نیز استقبال کرده است، می‌تواند به راه‌حل‌های دیپلماتیک کمک کند.
صادق زیبا‌کلام در گفت‌وگو با پرسشگری:
جلیلی توانای مذاکره با ۵+۱ را نداشت
یک استاد دانشگاه معتقد است اگر آقای روحانی رئیس جمهور همچنان می بودند و آقای ظریف وزیر خارجه نشده بود و مسئولیت مذاکرات برعهده آقای سعید جلیلی می بود، محال ممکن بود که آقای سعید جلیلی موفق شوند تا توافق هسته ای یا برجام را بوجود بیاورند.
بهبود روابط دیپلماتیک با همسایگان عرب؛
ظریف به کویت سفر می‌کند
باتوجه به سفرهای هیات‌های کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اکنون وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران برای دیدار با مسوولان کویت به این کشور سفر خواهد کرد.
ضیاءالدین صبوری، رییس انجمن روابط بین‌الملل:
نگاه امنیتی به تنگه هرمز
تحلیلگر مسایل بین‌المللی معتقد است در یک نگاه کلی و درمقام نتیجه، می‌توان گفت که رویکرد تلفیقی یا همان امنیت منطقه‌ای که در رهیافت مجموعه امنیتی باری بوزان تبیین می‌شود، بهترین مطلوبیت را برای این منطقه خواهد داشت.
عبدالرضا فرجی‌راد، کارشناس مسائل ژئوپلیتیک:
رهایی نفت‌کش‌ها از راه دیپلماسی
سفیر پیشین ایران در نروژ معتقد است کشتی حامل نفت ایران در جبل‌الطارق توسط دولت این منطقه خودمختار آزاد شود و بعد از آن هم شاهد آزاد شدن نفتکش بریتانیایی باشیم که در آب‌های تنگه هرمز توقیف شده است.
نصرت‌الله تاجیک، تحلیلگر مسایل بین‌الملل:
حرکت نرم عربستان و امارات به سمت ایران
یک دیپلمات سابق معتقد است ما باید با هوشیاری و انتخاب روش محاسبه درست و دوری از اضافه برآورد، شرایط را به نفع منافع ملی و مصالح کشورمان رقم بزنیم.
احمد نقیب‌زاده، تحلیلگر مسائل بین‌الملل :
توقیف نفت‌کش‌ها بر سیاست خارجه اروپا تاثیر می‌گذارد
یک کارشناس مسایل بین‌المللی معتقد است طبیعتا اوضاع داخلی هر کشوری در سیاست خارجی آن می‌تواند تاثیر داشته باشد. اما در این موضوع و پاسخ مثبت لندن به فراخوان واشنگتن برای تشکیل ائتلاف خلیج فارس می‌تواند عمیق‌تر و ریشه‌دار‌تر از این موضوعات باشد.
نصرت‌الله تاجیک، کارشناس مسایل بین‌الملل:
بار سنگین دیپلماسی ایران
یک کارشناس مسایل بین‌الملل معتقد است کشورهای منطقه باید به سمت الگوهای نوین پیش بروند. پیشنهاد این است که باید همه طرف‌ها به سمت یک همکاری اقتصادی پیش بروند تا بستری را برای امن شدن همه کشورها از جمله کل منطقه ایجاد کنند.
از سوی جنبش انصارالله:
شلیک چهار موشک بالستیک به جنوب عربستان
انصارالله یمن از شلیک چهار فروند موشک بالستیک به منطقه عسیر در جنوب عربستان خبر داد ولی تا کنون هیچ جوابی از سوی عربستان به این حمله داده نشده است.
جعفر قنادباشی، تحلیلگر مسایل بین‌الملل:
نگاهی به بحران یمن
یک تحلیلگر خاورمیانه معتقد است یمن به تدریج جذابیت خود را برای امارات از دست داده است. در ابتدای جنگ یمن، اماراتی‌ها تصور می‌کردند که می‌توانند به ازای مشارکت خود در جنگ، دست‌کم بخشی از حاکمیت یمن را به دست بیاورند.
مجید تفرشی، محقق و تاریخ نگار:
رویاهای استعمارگر پیر در صد سال اخیر
هفدهم مرداد امسال صدمین سال امضای قرارداد میان ایران و بریتانیا، مشهور به قرارداد 1919 است.