طبق اخرین تحلیل‌های اقتصادی:
دومین اقتصاد بزرگ جهان رو به افول
رشد اقتصادی چین در سه ماهه سوم امسال به کمترین سطح ۲۶ سال اخیر رسیده است.
قدرت‌الله امام‌وردی، اقتصاددان:
حذف یارانه پنهان بلای جان اقتصاد
یک اقتصاددان می‌گوید: یارانه‌های پنهان‌، هزینه‌هایی برای دولت دارد. این هزینه‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم بودجه دولت‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. برآورد اولیه یارانه‌های پنهان 800 هزار میلیارد تومان است.
سرنوشت مطالبه‌گری کارگران نیشکرهفت تپه؛
چگونگی دستگیری کارگران مورد حمایت امام جمعه
امام جمعه اهواز: از کارگران خواستم که بدون ترس از چیزی به بیان مطالبات خود بپردازند. حتی تاکید کردم که اگر فردی بخواهد برای آنها به خاطر بیان مطالبات‌شان مشکل ایجاد کند، شخصا ورود خواهم کرد و با عوامل آن برخورد می‌کنم
بهروز مختاری، تحلیلگر مسایل اقتصادی:
امکاناتی برای یک جهش اقتصادی
یک تحلیلگر مسایل اقتصادی معتقد است تحولات بزرگی در اقتصاد جهانی در حال رخ دادن است که بستر بسیاری از حوادث و رویدادهای سیاسی هستند، باید این تحولات را شناخت و با تمام توان از همه ظرفیت‌های دولتی و خصوصی برای حضور در اقتصاد جهانی بهره برد.
تبعات تحریم ایران برای کشتی‌رانی غرب:
کرایه نفتکش رکورد ۱۲ میلیون دلار را شکست
پس از تحریم‌های ایران توسط آمریکا نرخ نفتکش‌ها برای حمل نفت خام آمریکا به آسیا همچنان رو به افزایش است و هزینه کرایه یک نفتکش در روز پنج شنبه به رکورد ۱۲ میلیون دلار رسید.
در نهمین ماه پیاپی:
نرخ تورم کره‌جنوبی منفی ماند
نرخ تورم کره‌جنوبی در نهمین ماه متوالی منفی ماند و اکنون به منفی ۰.۴ درصد رسید.
ثروتمندان جهان در رقابت تاریخی:
رقابت میلیاردر برای رسیدن به نخستین تریلیونر جهان
هم اکنون دنیا دارای ۳۶ میلیون «میلیونر» و بیش از ۲۱۵۰ میلیاردر است. ممکن است کمتر از یک دهه آینده دنیا شاهد ظهور طبقه «تریلیون دلاری‌ها» باشد.
جلال میرزایی، نماینده مجلس:
بحران خصوصی‌سازی در ایران
یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است با اطمینان می‌توان گفت که بخش‌های اقتصادی که از نهاد دولت تحت عنوان خصوصی‌سازی به افراد و شخصیت‌های حقوقی واگذار شد، در عمل به تعطیلی و بازدهی پایین در تولید و عرضه انجامید.
پس از اعتراضات کارگری در اراک:
اقدام رییس جمهور برای نجات هپکو
اگر نگاهی به مشکلات و بحران‌های کارگری در ایران بیندازیم می‌بینیم که بعد از سال 84 و شروع روند خصوصی‌سازی، اعتراضات کارگری وارد فاز جدیدی شد و معضلاتی مانند عدم پرداخت حقوق و مشخص نبودن آینده کارگران حتی به مسائل امنیتی منجر شد.
بهرام امیراحمدیان، کارشناس حوزه اوراسیا:
نفوذ ایران در اقتصاد اوراسیا
یک کارشناس بین‌الملل معتقد است ایران حدود 20 میلیارد دلار با چین روابط تجاری دارد و چین جزو نخستین شرکای تجاری ایران است که 25 درصد کل حجم واردات ایران از جهان از این کشور تأمین می‌شود و 10 درصد از کل صادرات ایران به جهان نیز توسط چین وارد می‌شود.
تحلیلگر حوزه مسکن مطرح کرد:
انجماد مسکن طولانی‌تر از پیش‌بینی‌ها است
یک تحلیلگر حوزه مسکن با بیان این‌که تقاضا برای مسکن به صورت لایه زیرین رکود وجود دارد گفت: تصور نمی‌کنم که تا دو سه سال آینده قیمت مسکن دچار جهش شود و این فرصت را به سیاست‌گذار می‌دهد تا برنامه‌های خود را برای تولید مسکن در استطاعت اجرا کند.