یک روزنامه‌«گار معتقد است مثال‌زدنی به نمایش خواهد گذاشت و فصلی تازه از رشد و بالندگی و امید و سرزندگی در جامعه ایجاد خواهد شد. ما از هر سو و با هر گرایش که به کشور بنگریم همه راه‌های درست و عقلانی و خردمندانه به انتخابات پرمحتوا ختم خواهد شد.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است متاسفانه گاهی از طریق برخی تریبون‌ها طوری وانمود می‌شود که گویا دولت عراق توسط جمهوری اسلامی اداره می‌شود.
یک روزنامه‌«گار معتقد است هنگامی در معادلات منطقه خصوصا در تحولات بزرگ اجتماعی خاورمیانه موفق خواهیم بود که از ایران مردمسالاری، عدالت خواهی، معنویت‌گرایی وآزادی‌طلبی صادر شود.
یک روزنامه «گار معتقد است در این شرایط دشوار که احتمال نزدیکی اروپا و آمریکا بیشتر شده است با درونی آشفته ورویکردهای کلیشه‌ای واعمال تنگ نظری‌ها نسبت به اقشار مختلف جامعه نمی‌توان از پس همه مشکلات برآمد.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است صلاح نیست که مذاکره ای انجام شود،حتی اگر گشایش اعتبار ۱۵ میلیارد دلاری صورت بپذیرد. من جزء گروه دوم هستم و معتقدم که اصولا نمی توانیم با این وعده دلخوش باشیم
کارشناس مسایل بین الملل به بررسی سفرهای اروپایی ظریف و همچنین تلاش فرانسه برای کاهش تنش ها بین تهران و واشنگتن می پردازد.
یک روزنامه‌نگار معتقد است مقابله با این فساد‌ها نیاز به مطالعات گسترده وراهبردی از سوی دانشمندان وجامعه‌شناسان دارد که پس از روشن کردن دقیق علل و عوامل فسادها، تئوری خشکاندن زمینه‌ها و همچنین راه‌های درمان را عرضه کنند.
یک تحلیگر مسایل سیاسی معتقد است باید در نظر داشته باشیم که اگر این مبارزه حساس به هردلیل حداقل موفقیت نسبی به‌دست نیاورد و استمرار پیدا نکند و لوازمش جمع نشوند خدای ناکرده میکروب‌های فساد در برابر پادزهر‌ها مقاوم خواهند شد.
یک روزنامه «گار معتقد است آنچه که در انتخابات مهم خواهد بود آگاهی و امید مردم است که به یاری خداوند و صداقت و تلاش دلسوزان کشور باز هم سر بزنگاه بروز خواهد کرد و کیان کشور با درایت و احساس مسئولیتشان حفظ خواهد شد.
یک نماینده مجلس معتقد است مردم کشور خود را دوست دارند و تحت هیچ شرایطی کوچک‌ترین خدشه به آن را نمی‌پذیرند، برای آنها باید ثابت شود که با شرکت در انتخابات، سدی عظیم در مقابل هجوم بیگانگان به وجود می‌آید.
یک فعال سیاسی معتقد است اگرچه انتقاداتی بعضا جدی به دولت وجود دارد اما پوشیده نیست که وزارت خارجه دولت و جواد ظریف در مقام وزیر، در طول این سال‌ها تا جایی که درتوانشان بوده از حیثیت نظام و مردم ایران پاسداری کرده‌اند.
یک روزنامه‌نگار معتقد است اگر نشان‌ دادن اقتدار در خلیج فارس نبود، صدای ظریف به جایی نمی‌رسید و اگر گفت‌وگو با جهان نبود شاید تاکنون آمریکا می‌توانست یک اجماع بین‌المللی علیه ایران تشکیل دهد.
اغوای عوام اختصاص به یک گروه ندارد و ممکن است هرکس خصوصا آنان که فقط از پی راندن مرکب خویشند و آینده مردم و کشور در اولویت اهدافشان نیست به این انحراف دچار شوند.
صفحه 1 صفحه بعدی