یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است روسیه در پیگیری اهداف منافع ملی‌اش در سیاست خارجی ملاحظات امنیتی و اقتصادی خاص اروپایی خود را دارد و لذا چنانچه در بخشی از سیاست خارجی وابستگی به روسیه ایجاد شود.
یککارشناس مسایل بین‌الملل معتقد است بسیاری از تصمیمات ترامپ توسط وزرای خارجه و فرماندهان نظامی که آنها را کنار گذاشت، اجرا نشده، به دلیل آنکه دستوراتی غیر مسئولانه بوده و نمی‌توانند چنین فردی را تحمل کنند.
یک فعال سیاسی معتقد است مهم‌ترین کاری که رییس‌جمهور می‌تواند و باید انجام بدهد، این است که روح حاکم بر قانون اساسی را به اجرا دربیاورد و آن عبارت از فراهم کردن شرایط برای آزادی انتخاب مردم به دور از محدودیت‌هایی است که ارگان‌های مختلف ایجاد می‌کنند.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است روسیه حاضر به واگذاری S400 به ایران نیست. اما این سامانه را به ترکیه و عربستان می‌دهد. دلیل این امر به وابستگی و قدرت انتخاب ما برمی‌گردد. برای همین باید به سمت تقویت تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی‌مان بپردازیم.
«غرق شدن در موفقیت دستگیری مدیر آمدنیوز می‌تواند موجب بی‌توجهی به ریشه اصلی شکل‌گیری رسانه‌های تخریبی شود و اگر به این ریشه‌ها بی‌توجهی شود دیر یا زود با آمدنیوزهای گوناگون مواجه خواهیم شد و هنوز هم هستیم.»
یک اقتصاددان می‌گوید: یارانه‌های پنهان‌، هزینه‌هایی برای دولت دارد. این هزینه‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم بودجه دولت‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. برآورد اولیه یارانه‌های پنهان 800 هزار میلیارد تومان است.
یک حقوقدان معتقد است قانون صرفا مباحث مربوط به قوه مجریه را پوشش نداده؛ بلکه مجموعه‌ای از اصول در قانون اساسی وجود دارد.
یک کارشناس مسائل استراتژیک معتقد است عمران خان در حالی به ایران سفر کرده است که دولت او کوشیده در مواجهه با صف آرایی کشورها در مقابل یکدیگر سیاست مستقلی در پیش گیرد.
یک تحلیلگر مسایل سیاسی معتقد است همانگونه که دیدیم عادل الجبیر نیز در ارتباط با تهران و آنچه که سخنگوی دولت در ایران بیان کرده بود موضع‌گیری نمود و پنج پرونده اتهامی بر علیه ایران را از سوی ریاض مطرح کرد.
کالوست گلبنکیان (1955-1869)، یک تاجر و سرمایه‌گذار بسیار موفق ارمنی ایرانی‌تبار متولد عثمانی بود که به دنبال آغاز آزار و کشتار ارامنه، به غرب گریخت و با کسب اقامت و تابعیت بریتانیا، پس از آغازی پرماجرا و پردردسر، به تدریج در طول زندگی پرماجرا، چند لایه و فعالیت اقتصادی و فرهنگی خود، به یکی از پیشگامان استخراج و انتقال منابع انرژی از شرق به غرب و در عین حال حلقه واسطه فرهنگی شرق و غرب تبدیل شد.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است در شرایط کنونی بخشی از مساله امروز ایران و عربستان، آمریکاست. پاکستان به عنوان دولتی که با هر دو کشور عربستان و آمریکا رابطه ویژه سیاسی دارد؛ از ظرفیت بالایی برای تنظیم مناسبات سیاسی میان تهران و ریاض برخوردار است.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است فکر نمی‌کنم که کردهای دموکراتیک داعشی‌ها را تحویل ترکیه بدهند و این تنها گروگانی است که در دست کرده است و آن را به‌راحتی از دست نمی‌دهند.
نماینده اصلاح‌طلب مجلس معتقد است همه خود را مسوول می‌دانند ولی اگر شکستی در کارنامه ایجاد شد، هیچ فرد و گروهی حاضر به پذیرش مسوولیت آن نیست. شورای نگهبان در شرایط کنونی و انتخابات به شیوه فعلی نمی‌تواند جامعه را به آن کامیابی مدنظر برساند.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است ایران باید تا جایی که ممکن است زمینه اتحاد کُردها و اسد را فراهم سازد. در این صورت احتمال افزایش تلفات و تحت فشار قرارگرفتن ارتش ترکیه در سوریه بالا می‌رود.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است اعتبار برجام در ایران همراه با محک خوردن اروپایی‌ها با آن توسط افکار عمومی ایران، تبدیل به یک مساله بزرگ سیاسی شده است.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل معتقد است فرصت صلح، نتایجی را به همراه دارد که منافع آن در بلندمدت بسیار بیشتر از زیان‌های کوتاه‌مدتی است که ممکن است هر یک از دو کشور متحمل آن شوند.
یک فعال سیاسی معتقد است حضور بانوان در برخی مسابقات والیبال، بسکتبال در سالن‌ها نشان داد که این حضور نه‌تنها آثار سوئی در پی نخواهد داشت،بلکه مردان را نیز نسبت به رعایت مسائل و ملاحظات اخلاقی حساس‌تر خواهد کرد.
یک تحلیلگر مسایل گردشگری معتقد است باید راهبردی داشته باشیم که با مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و نیز مشارکت مردم در یک عزم ملی به طرف توسعه صنعت گردشگری حرکت کنیم.
یک تحلیلگر بین‌الملل معتقد است حالا که دیپلماسی امریکا در مسیر ناکامی‌ها به ویژه بافاجعه اکراین‌کیت، بن‌بست در خاورمیانه به کوه یخی خورده و در حال غرق شدن است، اروپا باید بیشتر به فکر قایق نجات برای آینده خود باشد.
یک تحلیلگر مسایل بین‌الملل می‌گوید: «زمان آن است که با راهبردی عقلانی و عزت‌مندانه این معضل و بن‌بست حل و فصل شود. طبیعی است که تنش‌زدایی با عربستان که به سود هر دو کشور و منطقه است.»
صفحه 1 صفحه بعدی