سخنگوی دولت معتقد است
یک کارشناس اقتصادی معتقد است طبق قانون در ایران رییس‌جمهور به عنوان رییس هیات دولت فقط در حوزه حرکت‌های اقتصادی آن هم با تایید مجلس می‌تواند مبسوط‌‌الید اقدام کند.
سفیر پیشین ایران در نروژ معتقد است کشتی حامل نفت ایران در جبل‌الطارق توسط دولت این منطقه خودمختار آزاد شود و بعد از آن هم شاهد آزاد شدن نفتکش بریتانیایی باشیم که در آب‌های تنگه هرمز توقیف شده است.
تحلیلگر مسایل بین‌المللی معتقد است در یک نگاه کلی و درمقام نتیجه، می‌توان گفت که رویکرد تلفیقی یا همان امنیت منطقه‌ای که در رهیافت مجموعه امنیتی باری بوزان تبیین می‌شود، بهترین مطلوبیت را برای این منطقه خواهد داشت.
یک کارشناس مسایل بین‌الملل معتقد است کشورهای منطقه باید به سمت الگوهای نوین پیش بروند. پیشنهاد این است که باید همه طرف‌ها به سمت یک همکاری اقتصادی پیش بروند تا بستری را برای امن شدن همه کشورها از جمله کل منطقه ایجاد کنند.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه جریان مستقل حاصل ریزش و انشعاب از دو جریان اصلی کشور است، گفت: جریان مستقل به عنوان جریان سیاسی سوم در برخی موارد به اصلاح‌طلبان نزدیک می شود و در موارد دیگر به اصولگرایان، اما حرکت کلی آنها به اصولگرایان نزدیک‌تر است.
یک تحلیلگر مسایل سیاسی معتقد است پدیده رو به رشدی به نام اعتیاد و سرقت در بین افراد جامعه وجود دارد که مساله فردی نیست، بلکه «امر یا واقعیت اجتماعی» است.
یک تحلیلگر مسایل اقتصادی بر اساس اعلام منابع بین‌المللی ایران بیش از 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد. بنابراین کشورمان می‌تواند از این ذخایر استراتژیک خود در مواقع ضروری استفاده کند.
هفدهم مرداد امسال صدمین سال امضای قرارداد میان ایران و بریتانیا، مشهور به قرارداد 1919 است.
جعفر گلابی معتقد است در حال حاضر خیلی در این زمینه نمی‌شود اظهارنظر کرد، شاید خود شورای نگهبان هم هنوز در این زمینه به تصمیم کلی برای نوع مواجهه با کاندیداهای نمایندگی به جمع‌بندی نرسیده باشد.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: «آنچه از روح قانون اساسی جمهوری اسلامی مستفاد می‌شود، این است که حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و خداوند انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است.»
یک کارشناس آسیای میانه معتقد است ایران بیشترین و بهترین سواحل را در خلیج فارس دارد. بنا به گزارش‌ها طول سواحل ایران در خلیج فارس با احتساب جزایر 1800 کیلومتر است و این فرصتی بزرگ برای اشتغال آفرینی در استان‌های هرمزگان و بلوچستان است.
بای‌سلامی معتقد است از نظر تنوع سواحل و متفاوت بودن سرزمین از هرمزگان تا پاکستان، قابلیت سرمایه‌‌‎گذاری‌های متعدد در این منطقه وجود دارد و اگر از آب‌های ساحلی استفاده شود، امکان توسعه و پیشرفت سریع میسر است.
یک فعال سیاسی معتقد است تأسفانه صداوسیما بیشتر مدافع منافع یک جریان فکری خاص بوده و تلاشش این بوده است که آن جریان را تبلیغ و تفسیر کند و جا بیندازد.
گلابی معتقد است آقای پمپو در مصاحبه جدی با یک خبرنگار هوشمند و باتجربه ایرانی به احتمال زیاد خواهد فهمید که چندانکه فکر می‌کند مرد میادین مختلف نیست.
سعادت آذر معتقد است درشرایط تحریمی که گرفتار آن هستیم اقتصاد فرهنگ می‌تواند باعث شکوفایی اقتصاد ایران در حوزه های خرد و کلان شود و رکود اقتصادی موجود را کمی تعدیل کند.
شبکه خبری المیادین در تحلیلی به سفر اخیر هیات اماراتی به تهران اشاره کرده است و معتقد است که سفر هیات نظامی اماراتی به تهران تنها به معنای عقب نشینی امارات نیست بلکه این مساله نشان می‌دهد که ایران نیز به تلاش‌های امارات پاسخ مثبت داده است.
یک استاد دانشگاه معتقد است رسانه‌های کشورهای توسعه‌یافته مانند آژیر عمل می‌کنند و برای کوچک‌ترین اتفاق پیش‌پا افتاده‌ای فریاد می‌کشند و کسی هم جرات ندارد پای خودش را کج بگذارد.
یک حقوقدان معتقد است به دلیل اینکه نهاد ریاست جمهوری دومین نهاد جمهوری اسلامی است نباید به مجلس در مورد عملکرد خویش پاسخ دهد.
علی ربیعی معتقد است عربستان می‌تواند نقش مستقل خود را بازی کند، هر چند عملکرد عربستان در قبال ایران گلایه آمیز است، ولی عربستان را از آمریکا مستقل می دانیم.
صفحه 1 صفحه بعدی