محمد کاظمی، نماینده مجلس شورای اسلامی:

تاملی بر انتخابات پیش‌رو

یک نماینده مجلس معتقد است مردم کشور خود را دوست دارند و تحت هیچ شرایطی کوچک‌ترین خدشه به آن را نمی‌پذیرند، برای آنها باید ثابت شود که با شرکت در انتخابات، سدی عظیم در مقابل هجوم بیگانگان به وجود می‌آید.

محمد کاظمی، نماینده مجلس شورای اسلامی در یادداشتی برای پرسشگری نوشت: کم‌کم به انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم و فعالیت‌های مختلف پیرامون آن آغاز شده است. هر چند همه انتخابات گذشته مهم بوده و در اوضاع کلی کشور اثرات عمیق گذاشته‌اند ولی روشن است که انتخابات پیش رو علاوه بر اهمیت معمول از ویژگی و شرایط خاصی برخوردار است. به تعبیر برخی از بزرگان در اسفند ماه سال جاری نوع و کمیت حضور مردم پای صندوق‌های رای در امنیت کشور تاثیر مستقیم خواهد گذاشت و قطعا رفتار دشمنان ایران را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد. مسلما همه ناظران سیاسی و دولت‌های دور و نزدیک بسیار مایلند مشاهده کنند که پس از حوادث مختلف طی دو سال گذشته افکار و آرای مردم چه سمت و سویی پیدا کرده و نسبت اکثریت جامعه با حاکمیت دارای کدام افت و خیز شده است؟ کاملا بدیهی است که اگر ما شاهد شرکت گسترده مردم در انتخابات باشیم، اولین و مهم‌ترین معنا و پیامش این است که با وجود همه مشکلات و موانع و فشار بیگانگان، صاحبان کشور نگاه به درون دارند و رفع نواقص و معضلات را از طریق سازوکارهای موجود میهنی دنبال می‌کنند. چنین رویداد بزرگی باطل‌الاسحر تبلیغات گسترده و بی‌سابقه صدها شبکه ماهواره‌ای و سایت‌های ضد انقلاب و کانال‌های برانداز خواهد بود و ...
نا امیدی عظیمی را در اردوگاه بدخواهان ایران زمین مستولی خواهد کرد. به عبارتی مردم خواهند توانست، معادلات موجود سیاسی و حتی اقتصادی و نظامی پیرامون کشور را به سود منافع ملی تغییر دهند و فشارهای کنونی را به حداقل برسانند. این معنا را هر آشنا به الفبای سیاست می‌داند ولی متاسفانه هستند، سیاسیونی که نتیجه انتخابات را مهم‌تر از پرشوری انتخابات می‌دانند و نه تنها موانع حضور حداکثری و چشمگیر مردم پای صندوق‌های رای را برنمی‌دارند بلکه بعضا در سرد کردن مردم می‌کوشند و به حداقل‌ها اکتفا دارند! آنها حتی خود هم با زبان‌ها و ادبیات مختلف اعتراف کرده‌اند که پایگاه رای‌شان ثابت است و هر چه مردم بیشتر در انتخابات شرکت کنند، نفع رقیب را در بر دارد و شکست‌شان را سنگین‌تر خواهد کرد. اگر کشور در شرایط عادی بود این کنش سیاسی محل ایراد نبود و یک جناح سیاسی آزاد بود که تحرکات قانونی خود را براساس شانس پیروزی نمایندگانش تنظیم کند. اما امروز که دشمنان کشور بسیج شده‌اند و حداکثر فشار ممکن را متوجه ایران و مردم کرده‌اند برای هر دلسوز متعهدی امنیت و منافع ملی باید در اولویت و پیروزی در انتخابات در درجات بعدی از اهمیت باشد. وقتی به هر دلیل امنیت و اساس کشور و تمامیت ارضی و حفظ نظام در گرو شرکت گسترده مردم در انتخابات است، چگونه ممکن است عده‌ای این جرات و جسارت را داشته باشند که به قیمت تحصیل یک خطر بزرگ، امید مردم به صندوق‌های رای را کم کنند؟ بگذاریم اکثریت مردم با کمترین هزینه ممکن به دفاع از کشور برخیزند و واقعا به بدخواهان و دشمنان تودهنی بزنند. اینکه چه کسانی جواز حضور در خانه ملت را پیدا می‌کنند، فرع بر رای کلی است که مردم با شرکت در انتخابات به امنیت کشور و نظام می‌دهند. نه تنها رفع موانع حضور حداکثری مردم در انتخابات یک ضرورت بی‌چون و چراست بلکه ایجاد شور و نشاط و انگیزه و امید برای برگزاری باشکوه این رویداد عظیم و تعیین‌کننده، وظیفه هر مسوول و صاحب نفوذ است‌. از همین حالا باید گفت‌وگو و شرح حقایق برای مردم را آغاز کنیم. از هر خطا و اهمال و سستی و منفعت‌جویی عذر بخواهیم. چنین عذری اگر توام با صداقت و عمل باشد از سوی مردم پذیرفته می‌شود. اعتقاد راسخ من به عنوان یکی از نمایندگان مردم این است که اگر در فرصت باقیمانده به درستی عمل شود، همه دست‌اندرکاران کوچک و بزرگ انتخابات به مر قانون عمل کنند، اختلافات فقط زیر سقف منافع ملی تعریف شود، جلوی دخالت‌های غیرقانونی در انتخابات گرفته شود، خطرها و راه‌های رفع آنها به دقت تبیین شود و ادب و احترام و اخلاق بر همه فعالیت‌های انتخاباتی سایه افکند، می‌توان به یک رکورد بی‌سابقه از حضور مردم پای صندوق‌های رای دست یافت. مردم کشور خود را دوست دارند و تحت هیچ شرایطی کوچک‌ترین خدشه به آن را نمی‌پذیرند، برای آنها باید ثابت شود که با شرکت در انتخابات، سدی عظیم در مقابل هجوم بیگانگان به وجود می‌آید و هیچ‌کس از این نجابت و احساس مسوولیت مردم سوءاستفاده نخواهد کرد.
اخبار مرتبط
نظرات شما